ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Nový Nissan Micra (facelift 2013)

ikona
· · Diskusia
Nissan vymenil neurčitý výraz Micry za nabrúsenejšie krivky a trochu viac korporátneho dizajnu. V showroomoch európskych dealerov ju uvidíme najskôr v septembri 2013.
So štvrtou generáciou Micry sme sa po prvýkrát zoznámili v novembri 2010. Od tohto dátumu si v Európe zabezpečila pozíciu tretieho najpredávanejšieho Nissanu, hneď za modelmi Qashqai a Juke.

Aktuálna generácia sa vyrába v štyroch fabrikách a predáva v 56 krajinách po celom svete. Všetky vozidlá, ktoré sa predávajú u nás, sú vyrobené v Indii, pričom ďalšie tri produkčné závody sa nachádzajú v Thajsku, Mexiku a Číne.

Nissan Micra


Nissan Micra


Pred tromi rokmi na nás Micra neurobila silný prvý dojem. Čerstvá novinka vtedy vyzerala prakticky staršie, ako model, ktorý nahrádzala. Tento hendikep do veľkej miery žehlí facelift, ktorý prináša úplne novú masku chladiča, kapotu, blatníky, predné svetlá a nárazník. V prípade, že sú namontované aj predné hmlovky, majú takisto nový tvar a chrómovaný rámček. Vzadu sa zmenil nárazník a svetlá z LED diód.

Nissan Micra


Obmenená tiež bola ponuka 15- a 16-palcových zliatinových diskov. Lakovňa má k dispozícii ďalšie dve farby, spolu desať lakov.

V kokpite sa nachádza úplne nová stredová konzola s novo tvarovanými výduchmi ventilácie. Opierky rúk na dverách boli tvarované tak, aby mali kvalitnejší vzhľad. Nová je tiež grafika prístrojov pred vodičom.

Nissan Micra


K dispozícii je aj navigačný systém NissanConnect 2.0, ktorý prináša nové funkcie a väčšiu 5,8-palcovú obrazovku (predtým 5,0-palcová). Súčasťou systému je teraz náhľad na diaľničné výjazdy s navádzaním v jazdných pruhoch. Systém tiež zobrazuje bežné rýchlostné limity.

Stupne výbavy Visia a Acenta využívajú nový látkový poťah, najvyšší stupeň Tekna využívajú látku semišového typu.

Keď hovoríme o výbavách, štandardom (stupňa Visia) je napríklad diaľkové centrálne zamykanie, predné elektrické okná a 14-palcové oceľové disky. Stredný stupeň výbavy Acenta pridáva chrómové detaily, spätné zrkadlá vo farbe karosérie, 15-palcové oceľové disky, spojler na streche, manuálnu klimatizáciu, lakťovú opierku pre vodiča, kožený volant a rádio s Bluetooth. Najvyššia verzia Tekna pridáva automatickú klimatizáciu, navigačný systém, zadné parkovacie senzory, systém merania parkovacieho miesta, 15-palcové zliatinové disky a hmlovky. Medzi voliteľné prvky výbavy patrí panoramatická strecha, bezkľúčové ovládanie alebo 16-palcový priemer kolies.

Nissan Micra


Pod kapotou sa žiadne veľké zmeny neudiali. Základný trojvalec s objemom 1,2 litra vyvinie 80 koní. Silnejšia verzia s kompresorom dosahuje maximálny výkon 98 koní pri priemernej spotrebe 4,1 l/100 km. Štandardom je 5-stupňová manuálna prevodovka, na želania je k dispozícii aj bezstupňová technika typu CVT.

-- GALÉRIA --Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom