ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Od roku 2017 prejde aj Honda Civic na benzínové turbo motory

· · Diskusia
Taký Volkswagen už v nižšej strednej triede atmosférické motory neponúka vôbec, no kórejské a japonské firmy stále preferujú jednoduchú konštrukciu pred prepĺňaním. Honda to o rok až o dva zmení.

Spoločnosť Honda totiž včera oznámila, že desiata generácia Civicu, ktorá na trh zavíta v roku 2017, bude mať pod kapotou prepĺňané zážihové motory s objemom 1.0 a 1.5 l.

Nové motory budú súčasťou rozširujúceho sa radu Earth Dreams Technology spoločnosti Honda a poskytnú kombináciu dynamických vlastností, prvotriedneho výkonu a excelentnej spotreby paliva. Prvý motor VTEC TURBO s objemom 2 litre bol predstavený tento rok v Civic Type R. Má výkon 310 koní a z 0 na 100 km/h zrýchli za 5,7 sekundy.

Nové motory vytvorené na základe úplne novej konštrukcie motora a s využitím novo vyvinutých turbo systémov disponujú technológiou variabilného pohybu ventilov, vďaka ktorej sa znižuje trenie. Nové motory využívajú turbodúchadlo s nízkym momentom zotrvačnosti, vysokou úrovňou reakcií a technológiu priameho vstrekovania na dosiahnutie dobrej rovnováhy medzi vysokým výkonom a krútiacim momentom, ktoré sú lepšie než u bežných motorov s prirodzeným nasávaním.

Uvedenie najnovšieho modelu Civic v Európe je naplánované na začiatok roka 2017. Päťdverové varianty sa budú vyrábať výlučne vo výrobnom závode spoločnosti Honda (HUM) vo Swindone, vo Veľkej Británii.
Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom