ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Nový Nissan Leaf (facelift 2013)

ikona
· · Diskusia
Samotný Nissan priznáva, že nový Leaf možno vyzerá navonok rovnako, ako aktuálny model, no prešiel viac ako 100 menšími, alebo rozsiahlejšími vylepšeniami.
Modernizovaný Leaf bude k dispozícii aj na Slovensku. V prvej fáze uvedenia na trh bude oficiálnym dílerom spoločnosť Auto-Impex v Bratislave. Cena nového Leafu na Slovensku bude začínať na čiastke 28 780 eur.

Nissan Leaf


Leaf získal počas svojho 30-mesačného pôsobenia na trhu niekoľko zaujímavých titulov. Išlo o jedno z prvých 100-% elektrických áut na svete plne vyvinuté pre tento účel. Hneď po svojom debute získal titul European Car of the Year. V súčasnosti po svete jazdí 54 000 kusov, ktoré nevypúšťajú z výfuku žiadne emisie.

Nový Leaf prináša viac ako 100 menších, či väčších modifikácií. Jednou z najvýznamnejších je predĺženie dojazdu zo 175 km na 199 km. Podobne, ako s apetítom spaľovacích motorov, aj tu treba rátať s určitou „odchýlkou“. Po novom existuje aj možnosť rýchlejšieho nabíjania, ktoré skracuje dobu nabíjania na polovicu. Došlo aj na úpravu podvozka, zníženie hmotnosti o 32 kg, a zväčšenie batožinového priestoru na 370 litrov.

Nissan Leaf


Nissan verí, že novinka osloví väčší počet zákazníkov, čomu podriadil svoje výrobné kapacity. Zatiaľ čo originál sa vyrábal len v Japonsku, nový Leaf sa montuje pre miestne trhy aj v Severnej Amerike a Európe. Výroba nových elektromobilov určených pre európske trhy bola spustená koncom marca v britskom Sunderlande.

V prvej fáze uvedenia na trh bude oficiálnym dílerom Nissanu Leaf na Slovensku spoločnosť Auto-Impex v Bratislave. Cena noviny je stanovená na 28 780 eur pre verziu Visia. Okrem nej existujú aj úrovne výbavy Acenta a Tekna vybavené komunikačným systémom Carwings, zatiaľ čo úroveň Visia obsahuje novú navigáciu Nissan Connect 2.0. Keďže systém Carwings ešte nie je v našom regióne dostupný, spoločnosť NSCEE sa rozhodla uviesť na trh nový Leaf s úrovňou výbavy Visia a zvážiť uvedenie vyšších úrovní výbavy neskôr, na základe dopytu zákazníkov.

-- VIDEO --

-- GALÉRIA --Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom