ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Lexus Europe dodal posledný kus LFA

· · Diskusia
Lexus Europe dnes dodal svoje posledné vozidlo LFA európskemu zákazníkovi, a ukončil tým komerčný predaj tohto superšportu. Najväčší záujem v rámci Európy bol zaznamenaný u zákazníkov z Nemecka (15 kusov), za ním nasleduje Švajčiarsko (6), Veľká Británia (5), Holandsko (4) a Francúzsko (3).
LFA bolo ručne vyrábané v období od 15. decembra 2010 do 14. decembra 2012, tempom jedno vozidlo denne. Majiteľom posledného v Európe dodaného vozu s výrobným číslom 493, sa stal Nicolas Schilling, dlhoročný priaznivec Japonska, exportér francúzskych a talianskych vín do domoviny vozidla Lexus.

Lexus LFA


V Európe sa predalo celkom 40 vozidiel LFA, vrátane štyroch kusov v úprave Nürburgring Package. Prvé vozidlo bolo odovzdané vo februári 2011. LFA sa pravdepodobne stalo aj objektom špekulantov, ktorí sa spoliehajú na rast cien malosériových superšportov. Z Európy totiž pochádzal vôbec jediný zákazník na svete, ktorý si zakúpil hneď 3 vozidlá LFA; ďalší dvaja zákazníci si objednali druhé vozidlo potom, čo si prevzali prvé.

Biela farba bola v prípade LFA u európskych zákazníkov vôbec najobľúbenejším odtieňom laku (predaných 7 vozidiel v žiarivo bielej a 7 vozidiel v perleťovo bielej); za ňou nasleduje čierna (5 vozidiel) a perleťovo červená (4 vozidlá). Pre perleťovo modrý odtieň laku, sa rozhodli dvaja zákazníci – a ďalší dvaja zvolili perleťovo žltú farbu.
Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom