ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Na Slovensku možno budeme vyrábať Bentley aj BMW

ikona
· · Diskusia
Dnešný deň by sme na Slovensku mohli pokojne nazvať aj dňom áut. Hneď dve zvučné automobilové značky naznačili záujem vyrábať tu svoje autá.
V poradí už štvrtým automobilovým koncernom vyrábajúcim na Slovensku by mohlo byť BMW. Informoval o tom denník HN s odvolaním sa na člena predstavenstva BMW Iana Robertsona. Podobná správa rezonovala na Slovensku aj minulý rok, vtedy však informáciu dementovalo samotné BMW. Podľa najnovších informácií chce nemecká automobilka postaviť svoj nový závod vo východnej Európe. Okrem Slovenska sa o približne miliardovú investíciu bude uchádzať aj Česko, Maďarsko, Slovinsko a Chorvátsko. V prípade, že sa BMW rozhodne pre Slovensko, fabrika pravdepodobne vyrastie na východe krajiny, informujú HN.

BMW


Druhou novinkou, tento krát v trochu menšej mierke, je výroba zbrusu nového SUV z dielne Bentley, ktorú by mal zastrešiť výrobný závod Volkswagen v bratislavskej Devínskej Novej Vsi. V tomto prípade máme väčšie šance, pretože okrem Slovenska je v hre len domovská fabrika v anglickom Crewe. V bratislavskom závode už teraz vyrábame Audi Q7, Porsche Cayenne a VW Touareg. Aj napriek tomu, že neexistuje jediná oficiálna fotografia finálneho modelu, Bentley už teraz registruje viac ako 2 000 predbežných objednávok. Očakáva sa, že najdostupnejší model bude stáť približne 146-tisíc eur, teda asi trojnásobok toho, čo utratíte za VW Touareg. Nové Bentley by sa malo začal vyrábať v rokoch 2015 až 2016.
Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom