ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Recenzia

TEST: Hyundai i10 LPG

ikona
Richard Hombauer · · Diskusia
Mestské auto, s ktorým nemôžete ísť do podzemnej garáže bude pre obyvateľov väčších miest pôsobiť nelogicky. Ale i10 sa nebojí ani diaľnice. Navyše, investícia do LPG sa vám vráti už po 50 000 km prejdených na skvapalnený ropný plyn.
Hyundai i10 je výborné auto. V danej triede podľa mňa stále nemá konkurenta. Je praktické, dobre sa šoféruje, výborne odhlučnené a problém mu nerobia ani diaľnice. Ani sekundu som sa s ním nehanbil jazdiť. Skôr naopak. Bavilo ma to! Aj sedadlo, radiaca páka, kultivovaný motor... Samozrejme, nečakajte od neho výkon dvojlitra, no dokázal som s ním aj predbiehať. Podľa mňa je i10-ka nedocenený zjav na našej automobilovej scéne.

Hyundai i10 1.0i LPG


Za 10 000 eur kúpite i10 1.0i 66k v strednej výbave aj s LPG. Iba 200 eur pýta Hyundai za klimatizáciu. Takže 10 200 eur za testovačku. To je rozumná voľba. A k tomu minimálne náklady na pneumatiky, servis aj palivo. To sa nedá s väčšími autami ani len porovnávať. Navyše, k i10 máte aj zimné pneumatiky, aj ročnú havarijnú poistku už v cene auta.

Hyundai i10 1.0i LPG


V cenníku som si všimol ešte jedno obmedzenie - k LPG si nemôžete prikúpiť vyhrievaný volant. A poviem vám, ten by som bral všetkými desiatimi. Problém tiež je, že 1,25i 87k kúpite za necelých 9600 eur. A s tým motorom je i10-ka ešte vydarenejšia. Ponúka o 32 % vyšší výkon, o 26 % vyšší krútiaci moment, o 16 km/h vyššiu maximálku a o 2,6 s lepšie zrýchlenie z nuly na stovku. Keď som sám pomáhal kamarátke s kúpou i10, presvedčil som ju práve na 1,25-litrový štvorvalec. Ona tým autom bez problémov otáča Košice aj Prahu! Skrátka, silnejší motor síce spotrebuje o trochu viac paliva, no ponúka oveľa väčšie možnosti a uspokojuje majiteľa podstatne dlhší čas. Veľmi dobre viem, o čom hovorím, keďže som svoje predposledné auto predal práve kvôli slabému výkonu na tonu. Kvôli nízkej výbave by som sa auta tak skoro nezbavil, no kvôli zle odhadnutej motorizácii áno.

Hyundai i10 1.0i LPG


Ak vám však stačí šikovný 55 kW trojvalec s objemom 1.0 l a nehazardujete s myšlienkou kúpiť si i10-ku so zastaraným štvorstupňovým automatom, môžete rezervné koleso nahradiť 27-litrovou nádržou na LPG. Daný priestor tak budete využívať každý deň, pričom koleso môžete nahradiť lepiacou sadou, ktorá v kufri zaberie toľko miesta ako lekárnička.

Prestavba na LPG od renomovanej firmy Autogas stojí tisíc eur. Hyundai, samozrejme, všetko zabezpečí. Nálepka LPG na vozidle si následne vyžiada štyri základné obmedzenia:
- zákaz parkovania v garážach, čo je pri mestskom aute asi najväčší problém
- častejšie technické kontroly sekundárneho palivového systému
- menšia sieť čerpacích staníc s LPG než s tradičnými palivami a rôzna kvalita paliva
- komplikovanejší proces tankovania

Hyundai i10 som testoval pred dvomi rokmi. S rovnakým motorom, no lepšou výbavou. Test si určite prečítajte: Hyundai i10 1.0 MPI.

Hyundai i10 1.0i LPG


LPG verzia i10-ky prináša aj niekoľko zmien. Vľavo od volantu nájdete tlačidlo LPG. Po jeho stlačení sa automaticky spustí čerpanie paliva z plynovej nádrže. Indikuje to zelená ikona LPG na prístrojovom paneli. Oranžová je zase venovaná upozorneniu na nedostatok paliva v nej. Na prístrojovom paneli teplotu motora nahradila ručička stavu propán-butánu v nádrži. Palubný počítač nezobrazuje spotrebu paliva. Tú si musíte vypočítať sami.

Hyundai i10 1.0i LPG


Auto vždy štartuje na benzín. Na LPG prepína až po minúte jazdy. Nádrž na LPG môže byť prázdna, benzínová nie. Ak raz stlačíte tlačidlo LPG, ostáva tento pohon aktívny aj po ďalšom štarte. Len musíte počkať na automatické prepnutie po zahriatí motora.

Tankovanie si vyžaduje trochu viac zručnosti. Pod tradičným krytom palivovej nádrže sa nachádza kovový závit, do ktorého musíte naskrutkovať redukciu. Tú musíte mať odloženú niekde v aute. A ku redukcii potom uchytíte tankovaciu pištoľ. Párkrát vám to ukáže obsluha čerpacej stanice, potom to už zvládnete aj sami.

Hyundai i10 1.0i LPG


Na plnú LPG nádrž som prešiel približne 310 km, potom sa systém automaticky prepol na benzín. Pri 27-litrovej nádrži to znamená teoretickú spotrebu 8,7 l zmesi propánu, butánu a ďalších plynov na 100 km. Lenže v nádrži ešte nejaký ten liter plynu ostal, dotankovaných doplna bolo len 20,5 l paliva, takže reálna spotreba sa pohybuje na úrovni 7 litrov LPG / 100 km. Jazdil som po západe Slovenska, normálnym štýlom, žiadne naháňanie ani brzdenie premávky. Diaľnice, okresky aj mesto. Dovolím si povedať, že po nazretí do mnou dosiahnutej spotreby benzínu týmto autom pred dvomi rokmi, som pri terajšom štýle jazdy mohol spotrebovať asi 5,0 - 5,5 l benzínu / 100 km. Viac nie. Bez palubného počítača to viem však iba odhadnúť. LPG verzia totiž priemernú spotrebu z pochopiteľných príčin nezobrazuje.

V čase priemernej ceny benzínu 1,3 eura stálo liter LPG približne 0,6 eur. Pri spotrebe 5 l benzínu hovoríme o cene 6,50 eur / 100 km, pri 7 litroch LPG zas o 4,20 eur / 100 km. Návratnosť 1000-eurovej investície do LPG vidíme po prejdení asi 50 000 km "na plyn".

Navyše, s dvomi nádržami (40 + 27 litrov) ponúka i10-ka o 300 km väčší dojazd na jedno tankovanie. To má tiež svoj význam. Tristo kilometrov tak prejdete na LPG, a potom vám ešte ostane benzín na ďalších 600 km (pri spotrebe 5,5 l benzínu a zostatku 5 litrov paliva v nádrži).

Hyundai i10 1.0i LPG


Výhody:
+ dojazd 600 km (benzín) + 300 km (LPG)
+ vydarené vozidlo bez vážnejšieho konkurenta v rámci triedy
+ pri jazde na LPG náklady pod 5 eur na 100 km

Nevýhody:
- obmedzený vjazd do garáží
- chýba ukazovateľ teploty motora
- bez rezervného kolesa
Reklama:
Záver

Hyundai i10 je výborné auto. Aj po dvoch rokoch si presne stojím za tým, čo som napísal v jeho prvom teste. Niekomu môže chýbať pozdĺžne nastavenie volantu, ale inak si doň môžete dokúpiť výbavové prvky známe skôr z nižšej strednej triedy (automatická klimatizácia, bezkľúčové ovládanie, vyhrievané sedadlá i volant...). Výhody verzie LPG sú jasné - nízke prevádzkové náklady a dlhší dojazd na jedno natankovanie (dvoch nádrží). Obmedzenia však nie sú zanedbateľné a pri malom ročnom nájazde by som radšej investoval do silnejšieho motora, s ktorým ma i10-ka bude baviť oveľa viac. To však neznamená, že litrový trojvalec je zlý. To by som mu krivdil. Odhlučnením a kultivovanosťou patrí k najvydarenejším na trhu. A na LPG sa treba pozrieť takto: Je to asi najlepšie využitie priestoru na rezervné koleso. Benzínový pohon ostáva, LPG je len výhodnou alternatívou, ktorú môžete, no nemusíte využívať. Ale pri tých cenách tekutého plynu by som sa čudoval, keby ste jazdili na benzín.
Galéria

TEST: Hyundai i10 LPGTEST: Hyundai i10 LPGTEST: Hyundai i10 LPGTEST: Hyundai i10 LPGTEST: Hyundai i10 LPGTEST: Hyundai i10 LPGTEST: Hyundai i10 LPGTEST: Hyundai i10 LPGTEST: Hyundai i10 LPGTEST: Hyundai i10 LPGTEST: Hyundai i10 LPGTEST: Hyundai i10 LPGTEST: Hyundai i10 LPGTEST: Hyundai i10 LPGTEST: Hyundai i10 LPGTEST: Hyundai i10 LPGTEST: Hyundai i10 LPGTEST: Hyundai i10 LPGTEST: Hyundai i10 LPGTEST: Hyundai i10 LPGTEST: Hyundai i10 LPG
Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom