ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Nissan urobil z parkovacej kamery bezpečnostný štít

ikona
· · Diskusia
Nissan našiel pre zadnú parkovaciu kameru nové využitie. Vďaka softwaru je schopná suplovať iné bezpečnostné prvky, ktoré u konkurencie potrebujú samostatné snímače.
Zadná širokouhlá kamera Around View Monitor (AVM), ktorá je namontovaná na zadných dverách je vybavená vypuklou šošovkou s rozhľadom viac ako 180 stupňov. Obraz z kamery je prenášaný na 5,8-palcovú obrazovku. Zatiaľ čo konvenčné parkovacie systémy varujú vodiča, ak im predmet stojí v ceste, detekcia pohybujúcich sa objektov vysiela aj zvukovú a vizuálnu výstrahu. Zariadenie je však nápomocné aj počas jazdy.

 Nissan


Systém od Nissanu využíva zadnú širokouhlú kameru na zachytávanie vozidiel v oblasti mŕtveho uhla. Ak sa v jednom z mŕtvych uhlov zaznamená vozidlo, v skle bočného spätného zrkadla sa rozsvieti nenápadné svetlo. V prípade, že vodič naznačí zmenu pruhov, systém ho na nebezpečenstvo upozorní aj akusticky.

 Nissan


Ďalšou funkciou, ktorá debutuje v nižšej triede, je výstraha opustenia pruhu, ktorá zachytí, ak sa auto začína vychyľovať zo svojej dráhy. Nissan naprogramoval jednotku tak, že nepotrebuje ani kameru namontovanú na čelnom skle alebo radarový systém. Program dokonca automaticky upravuje citlivosť počas jazdy na okresných cestách.

 Nissan


-- VIDEO --Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom