ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Nová Dacia Logan MCV (2013)

ikona
· · Diskusia
Po predošlej 7-ročnej kapitole Loganu MCV sa v Ženeve predstavuje jeho nástupca. Na Slovensko sa dostane v júni 2013.
 Dacia Logan MCV


Od uvedenia na trh v roku 2006 sa v zhruba 40 krajinách predalo takmer 340 000 kusov predchádzajúcej generácie. Dacia teda celkom logicky pripravila nástupcu, ktorý už síce nepojme 7 pasažierov, ale zato 573 litrov batožiny pri plnom obsadení všetkých 5 sedadiel. Kto bude trvať na 7 sedadlách, má k dispozícii model Lodgy.

 Dacia Logan MCV


Delené zadné sedadlo v pomere 2/3 : 1/3 je štandardom vo všetkých verziách. Za príplatok sa dodáva sklopiteľné sedadlo spolujazdca, ktoré umožňuje prepravovať predmety dlhé až 2,7 metra.

 Dacia Logan MCV


K doplnkovému príslušenstvu patrí napríklad multimediálny systém MediaNav, tempomat s obmedzovačom rýchlosti alebo zadné parkovacie senzory. Bezpečnostným štandardom sú okrem airbagov vodiča a spolujazdca aj predné postranné airbagy.

 Dacia Logan MCV


Nový Logan MCV je rovnako ako klasický Logan a Sandero k dispozícii s dvomi benzínovými motormi: atmosférickým štvorvalcom 1,2 l 16V (75 k) a novým prepĺňaným benzínovým trojvalcom TCe 90. Ten si podľa štandardov meracieho cyklu vystačí s rovnými 5,0 litrami na 100 km.

Pre MCV-éčko je dispozícii aj dieselový motor 1.5 dCi (Euro 5) vo výkonových verziách 55 kW (75 k) a 66 kW (90 k) s priemernou spotrebou 3,8 l/100 km.

Dacia naďalej podporuje LPG ako alternatívu k dieselu. V niektorých krajinách sa Logan MCV bude predávať s motorom 1,2 l 16V (75 k) s kombinovaným spaľovaním na benzín aj LPG. Aj v tomto prípade má vodič k dispozícii jednoduchý mechanizmus prepínania medzi obidvomi druhmi paliva.

-- GALÉRIA --


Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom