ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Recenzia

Bezkľúčové uzamykanie - výborný sluha, ale zlý pán

ikona
Richard Hombauer · · Diskusia
Používanie auta bez nutnosti vyťahovať kľúč z vrecka je neuveriteľne návykové. Občas sa však čudujem, akými rôznymi spôsobmi sa dá táto funkcia riešiť.
Ak vám predajca, importér či priamo výrobca (napríklad už v základnej výbave) ponúka vozidlo s bezkľúčovým ovládaním, spozornite. Táto funkcia je neuveriteľne praktická, no tiež má svoje úskalia. Nie je totiž bezkľúčové ovládanie ako bezkľúčové ovládanie.

Tento komplexný článok si dovolím písať v prvej osobe jednotného čísla, lebo je prudko subjektívny, a hoci je založený na skúsenosti s množstvom značiek automobilov, váš názor sa od môjho môže líšiť. Ako vždy, aj teraz mi bude cťou prečítať si váš súhlas či nesúhlas v diskusii pod článkom.

Bezkľúčové štartovanie

Niektoré autá ponúkajú len holé bezkľúčové štartovanie. To znamená, že na odomknutie a zamknutie auta musíte vytiahnuť kľúč z vrecka, no po nasadnutí ho zase musíte niekam odložiť, lebo namiesto spínacej skrinky pred sebou vidíte tlačidlo START alebo POWER. Tým pádom potrebujete ďalší odkladací priestor v aute. Poviem vám, toto je asi najväčšia zbytočnosť, akú som kedy v moderných autách videl. Spomenul som ju aj v článku: Ďalších 9 vecí, ktoré nás na moderných autách najviac hnevajú. Stojí sa prečítanie.

bezklucove uzamykanie


Tlačidlá len vpredu

Ak už máte pred domom auto vo výbave, ktorá to zázračné bezkľúčové ovládanie obsahuje, neznamená to úplný úspech. Väčšina bežných áut s touto funkciou sa spolieha na tlačidlá na kľučkách, ktorými dvere odomknete alebo zamknete. Občas je to len dotyková plocha, inokedy tradičné tlačidlo. Dávam prednosť druhej možnosti, ale ak auto na zamknutie reaguje sklopením zrkadiel, neprekáža mi ani tá prvá. Spätná väzba tlačidla je však vždy jasnejšia. Problém však je, keď sú tie tlačidlá len dve, a to na predných kľučkách. Pri odchode od vozidla s plnými rukami tak musíte ísť od kufra pekne k predným dverám a auto zavrieť. Na Hyundai i10 to až tak nevadí, ale pri i40-ke je to na hustom parkovisku riadne nepraktické. Ešte vtipnejšie je, keď s igelitkami v rukách čakáte pri predných dverách ako trdlo, kým sa vám zavrú elektrické piate dvere. Ale komfort je komfort!

bezklucove uzamykanie


Pozor na zabuchnuté kľúče!

Samozrejme, že na zamknutom vozidle máte vždy možnosť otvoriť kufor. Takže, aj keď na veku kufra nemáte žiadne tlačidlo pre uzamknutie auta (zvyčajne býva vedľa tlačidla pre odomknutie kufra), otvoriť ho viete vždy. Len si dajte pozor na to, aby ste si potom nezabuchli kľúče. Niektoré autá ponechávajú piate dvere otvorené, iné ich otvoria len jednorazovo. Ak na kľúče náhodou v kufri položíte notebook alebo nejakú batožinu, auto ich nemusí zaregistrovať a vy máte po zábave. To sa mi stalo s Hyundaiom ix35. Najprv som pristúpil k autu, otvoril som kufor, hodil doň zimný kabát s kľúčami, peňaženkou aj mobilom, zavrel, potom som šiel otvoriť dvere a...viete si tú radosť predstaviť. Vozidlo si vôbec neoveruje, či je kľúč vonku. Ak ho neeviduje, považuje to za bezpečné a dvere nechá uzamknuté.

Ideálny prípad

Takže, máte šťastie, vaše auto s bezkľúčovým ovládaním má minimálne tri, ale v ideálnom prípade päť tlačidiel (všetky kľučky + kufor), takže po príchode k autu ho bez problémov otvoríte, naštartujete a pri odchode zase zamknete bez akéhokoľvek dotyku kľúča. Ale existujú ešte ďalšie riešenia, ktoré dokážu situáciu zjednodušiť.

bezklucove uzamykanie


Handsfree karta

Doteraz nechápem, prečo je Renault jedinou automobilkou, ktorá nahradila klasický nafúknutý kľúč tenkou kartou, ktorá ukrýva aj vymeniteľnú batériu, aj kovový kľúč pre prípad núdze, aj potrebnú elektroniku. Nosím ju vždy v peňaženke spolu s vodičským preukazom, a tak pri odchode z domu vždy beriem do ruky len mobil a spomínaný pánsky kožený doplnok. A to je ďalší krok vpred ku dokonalému komfortu.

Automatické zamknutie

Niektoré autá vás odbremenia od stláčania tlačidiel pre odomknutie vďaka senzorom v kľučkách. Vložením ruky medzi kľúčku a dvere automobil rozpozná snahu o odomknutie, a keď ešte detekuje kľúč, resp. handsfree kartu na danej strane vozidla, aj odomknutie uskutoční.

Druhou stranou mince je automatické uzamknutie. Disponujú ním niektoré Renaulty. Akonáhle sa s kľúčom vo vrecku vzdialite od vozidla s vypnutým motorom a zavretými všetkými dverami, uzamkne sa. Ak vás priateľka alebo dieťa čaká v aute na čerpacej stanici a vy idete zaplatiť, a auto sa zamkne, vyzerá to dosť čudne. Takéto automatické zamknutie (ideálne sprevádzané sklopením spätných zrkadiel na kontrolu) má význam, len ak ste v / pri aute sám. Inak skôr otravuje a núti vás pri nosení batožiny ku dverám domu nechávať kufor otvorený.

bezklucove uzamykanie


Viac škody než úžitku

Existujú situácie, kedy je bezkľúčové ovládanie skôr na škodu. Napríklad, keď sa v kľúčiku / karte vybije batéria. Vždy mám v aute náhradnú, ale po otvorení kľúčom vždy začne vrieskať alarm a než batériu vymením a stlačením odomknutia dám autu najavo, že som skutočne ten oprávnený doň vstúpiť, musím trpieť krik húkačky aj pohľady okoloidúcich. Ale to sa stáva tak raz za tri roky. Horšie je to pri odťahu vozidla s vybitou batériou. Všetko je v elektrike. Do auta sa dostanete len cez dvere vodiča, lebo ostatné sa neodomknú. Uvoľniť volant nedokážete, lebo to nastane až po stlačení tlačidla START, ktoré bez elektriny nereaguje. Práve v takýchto situáciách si spomeniete na vašu Felicu z roku 1996 a povzdychnete si, že všetká ta technika je dobrá len vtedy, keď funguje.
Reklama:
Podľa mojich predstáv

Bol by som nerád, ak by tento článok vyšiel tendenčne. Píšem ho na základe skúsenosti s bezkľúčovým ovládaním mnohých značiek. A paradoxne, najviac som si obľúbil práve bezkľúčové ovládanie na mojom vlastnom vozidle. A verte mi, dokážem poriadne nadávať, ak si kúpim nejakú vec, ktorej istá vlastnosť nefunguje podľa mojich predstáv. Najmä, keď stojí toľko peňazí. V prípade Renaultu Koleos sa však stretla klasika (tlačidlá na všetkých piatich dverách) s nápadmi od Renaultu (tenka handsfree karta, senzory v kľučkách pre odomknutie), no bez násilného automatického uzamykania po vzdialení sa od vozidla a s ponechaním odomknutých piatych dverí, keď ich už raz otvorím (ale s uzamknutými ostatnými štyrmi, proti zlodejom). Nech rozmýšľam, ako rozmýšľam, každé iné riešenie má nejaký nedostatok, ktorý si zaslúži zlepšenie. Tomuto ideálnemu stavu sa približuje väčšina áut, ktoré však používajú aj pri bezkľúčovom ovládaní klasické kľúče, pre ktoré musíte vždy vymyslieť nejaké to miesto vo vrecku či v aute.
Galéria

Bezkľúčové uzamykanie - výborný sluha, ale zlý pánBezkľúčové uzamykanie - výborný sluha, ale zlý pánBezkľúčové uzamykanie - výborný sluha, ale zlý pánBezkľúčové uzamykanie - výborný sluha, ale zlý pán
Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom