ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Nový Nissan Juke Nismo (2013)

ikona
· · Diskusia
Nismo je športovou značkou Nissanu, ktorá vznikla v roku 1984 pre potreby okruhových pretekov. Túto DNA dnes Japonci vštepujú do žíl svojich sériových modelov. Prvým upraveným vozidlom určeným pre európske cesty bude Nissan Juke Nismo.
 Nissan Juke Nismo


Ten sa ešte ako koncept predstavil v roku 2011 na autosalóne v Tokiu. Vo svojej sériovej podobe absolvoval globálny debut na pretekoch 24h Le Mans v júni 2012. Potom sa predviedol v septembri na autosalóne v Paríži, a teraz vyráža do predaja v Európe.

 Nissan Juke Nismo


Najnápadnejšia zmena oproti štandardnému Nissanu Juke sa odohrala vpredu, kde je Nismo vizuálne nižšie a má agresívnejší vzhľad. Charakteristický výraz spodnej časti s piatimi kruhovými otvormi nahradila horizontálna mriežka chladiča. Zároveň to znamená, že namiesto integrovaných kruhových hmloviek tu teraz nájdeme tenké pruhy LED svetiel.

 Nissan Juke Nismo


Vzadu je nárazník posadený nižšie, cieľom tejto zmeny je - rovnako ako pri všetkých úpravách zovňajšku - zvýšiť predný a zadný prítlak. Celková výška 1 565 mm sa pritom nezmenila, s 1 770 mm je o 5 mm širší a o 30 mm dlhší (4 165 mm) než štandardný model.

Ráfiky sú o jeden palec väčšie ako pri bežnom modeli. Štandardne obúvajú pneumatiky Continental ContiSport Contact 5 s rozmerom 225/45 R18.

 Nissan Juke Nismo


Úpravám sa nevyhol ani interiér. Predné sedadlá majú lepšie bočné vedenie a semišový poťah s červeným prešívaním. Červená sa objavuje aj na pozadí tachometra a na volante, ktorý je potiahnutý kožou a Alcantarou.

 Nissan Juke Nismo


Prejdime k podstatnejším modifikáciám. Pod kapotou sa nachádza prepracovaný štvorvalec s turbodúchadlom a priamym vstrekovaním 1.6 DIG-T. Výkon a krútiaci moment sa v porovnaní so štandardnou verziou zvýšili zo 140 kW (190 k) na 147 kW (200 k), krútiaci moment narástol z 240 na 250 Nm. Nissan pritom už teraz avizuje ešte výkonnejšiu vlajkovú loď tohto radu.

 Nissan Juke Nismo


Juke Nismo bude k dispozícii v dvoch verziách: ako predokolka so šesťrýchlostnou manuálnou prevodovkou zrýchli z 0 na 100 km/h za 7,8 sekundy a jeho maximálna rýchlosť je 215 km/h, verzia 4WD s prevodovkou CVT zrýchli z 0 na 100 km/h za 8,2 sekundy a dokáže vyvinúť maximálku 200 km/h. Druhá menovaná prevodová skriňa s plynulo meniteľným prevodom je vyladená špeciálne pre Nismo a ponúka 7-stupňový manuálny režim. V režime Sport je dokonca naprogramované „rytmické" automatické radenie, ktoré simuluje manuálne radenie pri dosiahnutí červenej rysky otáčkomera.

 Nissan Juke Nismo


Nismu sa vďaka zanedbateľnému zvýšeniu hmotnosti podarilo udržať na uzde aj spotrebu. Verzia 2WD s hmotnosťou 1 295 kg spaľuje benzín tempom 6,9 l/100 km, „štvorkolke“ s hmotnosťou 1 441 kg ubúda palivo rýchlosťou 7,4 l/100 km. Využívaním potenciálu motora však nebude problém atakovať dvojnásobné hodnoty.

 Nissan Juke Nismo


-- GALÉRIA --


Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom