ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Nový Nissan Versa Note (2013)

ikona
· · Diskusia
Nissan si nenechal ujsť príležitosť odhaliť v Detroite nový Nissan Note. Nenechajte sa zmiasť prívlastkom Versa, toto označenie pravdepodobne zostane vyhradené len pre Ameriku.
Japonská automobilka sa so striedaním generácií kompaktného MPV zdá sa veľmi neponáhľa. Dosluhujúci model sa v Európe predáva už od roku 2006, a aj keď sme novinku prostredníctvom dvoch fotografií a jedného videa videli ešte v lete minulého roka, na európsky trh dorazí až na jar toho aktuálneho. Note určený pre Európu sa bude vyrábať v britskej pobočke v Sunderlande.

 Nissan Note


 Nissan Note


Novinka je postavená na globálnej platforme „V“ s rázvorom kolies 260 cm. Interiér je opäť raz funkčnejší ako zdobenejší. To však neznamená absenciu komfortných prvkov výbavy. K dispozícii budú napríklad vyhrievané predné sedadlá, volant obšitý kožou, Bluetooth a funkcie rádia s ovládaním na volante.

 Nissan Note


Novinkou je kamerový systém AVM (Around View Monitor), ktorý umožňuje sledovať dianie okolo auta z vtáčej perspektívy. Systém využíva 4 kamery umiestnené na každej strane vozidla, ktorých 360° obraz konvertuje na centrálny 5,8-palcový displej. Pomôcku, vďaka ktorej je vodič schopný bezpečne manévrovať aj v tesných priestoroch žiadny iný model v tejto triede neponúka.

 Nissan Note


Batožinový priestor má údajne najväčší objem v triede, celých 606 litrov v základnom usporiadaní. Pod podlahu Nissan nainštaloval ďalšie odkladacie boxy. Zadné sedadlá sú štandardne sklápateľné v pomere 60/40.

 Nissan Note


V Spojených štátoch bude nový Note k dispozícii s atmosférickým benzínom 1,6 l (HR16DE) s výkonom 109 koní pri 6 000 ot./min. a krútiacim momentom 145 Nm pri 4 400 ot./min. Motor je skombinovaný buď s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou alebo bezstupňovou skriňou Xtronic CVT.

 Nissan Note


Vzhľadom na motorický vývin európskeho trhu sa prispôsobíme skôr Japonsku, kde je Note v ponuke s 3-valcovými jednotkami známymi z Micry: atmosférická verzia s objemom 1,2 l produkuje 59 kW (79 k) a kompresorom prepĺňaný motor disponuje 72 kW (97 k).

-- GALÉRIA --


Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom