ČlánkyNovinkyRecenzieO nás

Warning: mysql_result() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/vo028300/zavolantom/classes/articles.php on line 514
Novinka

Nový Lexus IS (2013)

ikona
· · Diskusia
Superšport LFA aj agresívny prototyp LF-CC. Pri rozpitvávaní dizajnu novej generácie IS-ka sa Lexus odvoláva aj na tieto vozy. Nepriamo však spomína aj neduhy predchádzajúcej generácie.
 Lexus IS


Úplne nový Lexus IS sa predstaví už 15. januára 2013 vo svojej svetovej premiére na autosalóne v Detroite. Japonci samozrejme v predstihu vypustili do éteru sadu fotografií, a to nielen pre Ameriku, ale aj Európanov. Môžeme sa tešiť na modely IS 250 a IS 300h, ktorý je zároveň prvým IS-kom s pohonom Lexus Hybrid Drive. Hybrid však do USA nedorazí, zatiaľ čo my sa môžeme pravdepodobne rozlúčiť s „ich“ IS 350-kou.

 Lexus IS


K obom modelom si bude možné zvoliť aj atraktívnejší balík výbavy F SPORT, na ktorý sa práve pozeráte. Podoba základného IS-ka zatiaľ nie je k dispozícii, nič horšie ako to úplne najlepšie totiž automobilky pri premiére nevypúšťajú.

 Lexus IS


Nepotrebujeme šesť semestrov z dizajnu, aby sme identifikovali hlavný zdroj inšpirácie, štúdiu LF-CC. Lexus plošne prebieha na masky chladiča v tvare vretena a nezávislé svetlá pre denné svietenie v tvare písmena L.

 Lexus IS


Interiér sedanu stredne triedy je vraj inšpirovaný modelom LFA. Dôležitejšie však je, že nové IS-ko vďaka väčšej šírke a dlhšiemu rázvoru ponúka omnoho viac miesta na zadných sedadlách a v batožinovom priestore, teda v partiách, za ktoré si Lexus IS predchádzajúcej generácie vypočul nejednu kritiku. Veci sa údajne pohli až natoľko, že vďaka tenšej konštrukcii predných sedadiel je priestor pre kolená vzadu najväčší v danej triede. Súčasne sa uľahčilo aj nastupovanie a vystupovanie.

 Lexus IS


Lexus tiež pripomína, že znížil posed vodiča a zmenšil uhol sklonu a rozsah pozdĺžneho nastavovania volantu.

 Lexus IS


Súčasťou stredovej konzoly sú elektrostatické spínače (v Lexuse použité po prvýkrát), s ktorými možno regulovať teplotu klimatizácie len letmým dotykom prsta.

 Lexus IS


Technické špecifikácie európskych verzií zatiaľ zostávajú v zásuvke. Po ich zverejnení vás budeme informovať.

-- GALÉRIA --


Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom