ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Emisie NOx niekoľkonásobne prekračujú aj naftové motory iných značiek

ikona
· · Diskusia
Volkswagen hovorí o 11 miliónoch dotknutých áut emisným škandálom, Audi o vyše dvoch miliónoch, Škoda o viac než milióne. Ale dnes ADAC ukázal, že VW v tom nie je sám.
V pondelok Audi priznalo, že manipuláciu s emisiami uskutočňuje 2,1 mil. vozidiel tejto značky. Škoda sa priznala ku 1,2 mil. vozidiel s motormi 2.0 TDI a 1.6 TDI vyrobenými v rokoch 2009 - 2015.

V utorok mal Volkswagen už vytvorený komplexný plán pre splnenie emisných limitov naftovými motormi.

Najzaujímavejšia správa tohto týždňa sa však objavila dnes. Nemecký autoklub ADAC totiž zistil, že niektoré vozidlá značiek Citroen, Fiat, Hyundai, Nissan, Renault, Volvo a ďalších produkujú až desaťnásobne viac oxidov dusíka do ovzdušia než hovorili európske testy.

Farebné čiary v nasledujúcich obrázkoch určujú normy Euro 5 a Euro 6. Pozrite sa, koľkonásobne túto normu napríklad prekročil Jeep Grand Cherokee s talianskym naftovým šesťvalcom.

ADAC testy emisií NOx


ADAC testy emisií NOx
Všetky zmeny spôsobil nový test merania spotreby (WLTP, teda World-harmonizes Light-duty Vehicles Test Procedure), ktorý má čoskoro nahradiť nereálne európske testy NEDC, pri ktorých auto najazdí 11 km za necelých 20 minút. Pri testovaní NEDC prejde 23,3 km, a to maximálnou rýchlosťou až 131,3 km. Test prebehne pri teplote 23°C (doteraz 20 až 30°C) a so štandardne nahustenými pneumatikami, ktoré sú reálne s daným vozidlom v predaji.
Galéria

Emisie NOx niekoľkonásobne prekračujú aj naftové motory iných značiekEmisie NOx niekoľkonásobne prekračujú aj naftové motory iných značiek
Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom