ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Nový Nissan GT-R (model 2013)

ikona
· · Diskusia
Nissan pracuje na drobných vylepšeniach superšportu GT-R prakticky každoročne od jeho uvedenia v roku 2007. Novinky pripravené pre modelový ročník 2013 vychádzajú zo skúseností získaných pri závodnej 24-hodinovke v Nürburgringu.
Nissan GT-R


V čase debutu malo GT-Rko 353 kW (480 k), postupne sa výkon vyšplhal až na 405 kW (550 k). Ručne montovaný motor s dvomi turbodúchadlami má dnes vďaka vysoko výkonným vstrekovačom lepšiu odozvu v stredných i vyšších otáčkach a lepšie zrýchlenie vo vysokých otáčkach. Do obtoku turbodúchadla bolo vložené špeciálne vyvinuté hrdlo poistného ventilu. Pomáha potlačiť rýchly pokles tlaku vstrekovania a vďaka tomu je možné udržať akceleráciu aj vo vysokých otáčkach. Nissan navyše vyslyšal zákazníkov jazdiacich na okruhoch a na pultoch predajcov bude k dispozícii špeciálny súťažný olej Motul.

Nissan GT-R


Zmeny zaznamenal aj podvozok. Na prednú nápravu boli inštalované vačkové skrutky. Zlepšujú presnosť odklonenie kolesá a udržateľnosť nastavenej geometrie. Boli tiež zmenené parametre tlmičov a predného stabilizátora.

Nissan GT-R


Na dvoch miestach karosérie boli doplnené výstuhy - ide o tyč prístrojovej dosky a konštrukčný prvok prístrojového panelu. Výsledkom je zlepšenie správania náprav a vyššia tuhosť karosérie. K dispozícii je aj zadný spojler z karbónových vlákien a ľahké disky kolies z kovanej hliníkovej zliatiny.

Nissan GT-R


Nissan GT-R 2013 sa začne predávať ešte tento mesiac v Japonsku. Od januára 2013 bude dostupný aj v Severnej Amerike a Európe. Na Slovensku dnes stojí 92 300 eur.

-- GALÉRIA --Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom