ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Koncepty Lexus LF-LC a LF-CC (2012)

ikona
· · Diskusia
Lexus sa už nemieni donekonečna hrať na konzervatívnu značku a pri najnovších modeloch prezbrojuje na agresívnejší dizajn. Popri nových sériovkách preto zostali stáť trochu bokom dve koncepčné kupéčka s veľmi podobnými názvami.
 LF-LC


Tým prvým bol a stále je neprehliadnuteľný prototyp veľkého kupé LF-LC, ktoré debutovalo už v januári tohto roku na autosalóne v Detroite. Lexus tento koncept nenechal ležať v sklade a opäť vytiahol na autosalóne v Sydney. Lexus vykonal aj niekoľko zmien, oproti prvej verzii sú však v podstate len kozmetické. Štúdia je prestriekaná do nového laku „Opal Blue“.

 LF-LC


Plochy v kabíne sú tvorené kombináciou hladkej kože a velúru, s dekormi z brúseného kovu a dreva. Výsledkom snahy konštruktérov o maximálne intuitívne ovládanie je združený ovládač Remote Touch s obrazovkou.

 LF-LC


 LF-LC


LF-LC zaujme aj technologickou platformou. Novinkou prevzatou z projektu LFA je kombinovanie uhlíkových vláken a hliníkovej zliatiny s cieľom minimalizovať hmotnosť. Pohonná sústava označovaná ako Advanced Lexus Hybrid Drive pozostáva z výkonného spaľovacieho motora s Atkinsonovým cyklom, ktorému sekunduje akumulátorový modul. Sústava ponúka celkový výkon 372 kW (500 k), čo je najviac zo všetkých hybridných Lexusov.

 LF-CC


Druhým, novším a predsa len viac „pri zemi“ stojacim konceptom je kupé strednej triedy s označením LF-CC. Štúdia síce preberá rôzne dizajnové prvky z konceptu LF-LC, no predstavuje prvý náznak toho, do akej miery koncepčné automobily ovplyvnia budúce sériové vozy značky, v tomto konkrétnom prípade deriváty kategórie D, čiže strednú triedu.

 LF-CC


Palubná doska je rozdelená na dve samostatné zóny: hornú zobrazovaciu zónu s viacerými displejmi a spodnú obslužnú zónu, ktorá poskytuje prístup k radiacej páke a dotykovému displeju Touch Tracer.

 LF-CC


 LF-CC


Na Lexuse LF-CC je najzaujímavejší pohon. Ten tvorí úplne nový 2,5-litrový zážihový štvorvalec pracujúci v aktinsonovom cykle skombinovaný s vysokovýkonným vodou chladeným elektromotorom s permanentným magnetom. Lexus tento nový systém hybridného pohonu uvedie do svojej ponuky už v blízkej budúcnosti. Nie je vylúčené, že to bude práve v luxusnom kupé, ktoré vzíde z tejto štúdie. V Lexuse totiž dostalo zelenú.
Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom