ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Nový Renault Clio Estate (2013)

ikona
· · Diskusia
Jedným z nosných pilierov stánku Renault na parížskom autosalóne je nové Clio. Pri príležitosti domáceho výstaviska Francúzi uvoľnili informácie o klasickom hatchbacku, nabrúsenej verzii R. S., no nevynechali ani kombi Estate.
Renault Clio


Detaily o nástupcovi posledného mohykána s atmosférickým motorom, o ktorom sa otvorene hovorí ako o najlepšom malom ostrom hatchbacku súčasnosti, prinesieme zajtra. Prednosť dáme rodinne založenému derivátu Estate. Novinka z pera dizajnéra Yohanna Oryho sa v showroomoch objaví v prvom štvrťroku 2013. Názov kombíku je trochu neistý, pretože väčšina zdrojov uvádza nový názov Clio Estate, zatiaľ čo slovenské zastúpenie vo svojej tlačovej správe zostáva pri klasickom Grandtoure. Uvidíme. Vzhľadom na taktiku Renaultu „čo trh, to názov“, by sme sa nečudovali ani dvojitému pomenovaniu.

Renault Clio


Dôležitejšiu rolu však hrajú technické parametre. Rázvor kombi je identický s hatchbackom, hoci previsy sa predĺžili o 201 mm na 823 mm. Celková dĺžka je 4 262 mm. Rovnako ako v hatchbacku sú kľučky zadných dverí zapustené. Kufor má v základnej konfigurácii kapacitu 443 litrov, čo je o 30 %, resp. o 130 litrov viac ako u hatchbacku. Praktickým bonusom je možnosť sklopiť zadné operadlá do roviny.
Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom