ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Nový Nissan Juke Nismo (2013)

ikona
· · Diskusia
Verejnosti sa Juke Nismo prvýkrát predstavil v rámci podpory kampane spoločnosti na júnových pretekoch 24h Le Mans. Teraz je Nissan Juke Nismo pripravený do výroby a svoju svetovú premiéru má len o 210 km ďalej na východ - v Paríži.
Nismo je exkluzívnou športovou značkou Nissanu založenou v roku 1984. Značka má korene v rozsiahlych aktivitách automobilky v oblasti automobilového športu. Nissan teraz prichádza s odvážnym plánom na vývoj kompletného modelového radu Nismo a jedným z prvých zástupcov bude práve Juke.

 Nissan Juke Nismo


Nismo sa v prvom rade neuspokojilo so štandardnou špecifikáciou prepĺňanej 1.6 DiG-T. Motor po novom dosahuje zvýšený maximálny výkon 200 koní pri 5 600 ot./min. a jeho krútiaci moment je 250 Nm v rozsahu 2 000 - 2 500 ot./min.

Juke Nismo sa bude dodávať s dvomi variantmi hnacieho ústrojenstva: 2WD a 4WD. Druhý z nich je štandardne vybavený prevodovkou CVT. Pokiaľ ide o výkon, verzia 2WD je schopná zrýchliť z 0 na 100 km/h za 7,8 sekundy a ponúka maximálnu rýchlosť 215 km/h, zatiaľ čo model 4WD sa z 0 na 100 km/h rozbehne za 8,2 sekundy a jeho najvyššia rýchlosť je 200 km/h. Zmenila sa aj charakteristika podvozka, napríklad tuhosť pružín sa zvýšila o 10 %.

 Nissan Juke Nismo


Medzi doplnky patrí nová aerodynamická sada. Juke Nismo má nižšie predné aj zadné nárazníky, širšie krídla a bočné prahy. Úpravy sa dočkala aj mriežka chladiča a spojler zadných dverí. Exteriér korunujú 18-palcové ráfiky a pneumatiky 225/45 R18.

 Nissan Juke Nismo


V Paríži Nissan premiérovo odhalil aj interiér. Korektúra sa dotkla semišových sedadiel, volantu z alcantary, pedálov, prístrojovej dosky, radiacej páky aj nástupnej hrany dverí. Štandardom je navigačný systém Nissan Connect s dotykovou obrazovkou doplnený o spätnú kameru a rozhranie Bluetooth. Nechýba ani technológia Nissan Dynamic Control System, ktorá umožňuje vodičovi meniť nastavenie jazdnej dynamiky, rovnako ako ovládať bežné funkcie, ako je napríklad klimatizácia.

 Nissan Juke Nismo


Spustenie predaja v Európe je naplánované na začiatok januára 2013. Očakáva sa cenovka okolo 26-tisíc eur.
Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom