ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Nový VW Tiguan (2015) - modernejší, väčší a ľahší

ikona
· · Diskusia
Nový Tiguan prekvapil moderným dizajnom, širokou paletou motorov aj prevodoviek či novými technológiami.
Do dĺžky narástol Tiguan o 6 centimetrov, do šírky o tri, takže finálny pôdorys 4,49 x 1,83 m sa podpíše na horšom manévrovaní na parkovisku, ale väčšom priestore pre posádku a batožinu. Nárast rázvoru o 7,7 cm naznačuje lepšie jazdné vlastnosti na asfalte, no horšie možnosti v teréne. Taký je už dnešný trend moderných SUV-čiek. Kvôli lepšej spotrebe a snáď i jazdným vlastnostiam klesla výška vozidla o 3 cm. Obávame sa, že sa to podpísalo aj na menšej svetlej výške. Volkswagen však tvrdí opak - hovorí o náraste svetlej výšky štvorkolky z 19 na 20 cm.

VW Tiguan (2015)


Tiguan pôsobil ako úzke a vysoké auto. To už je minulosťou. Ku zmene proporcií sa pridáva aj nový dizajn, ktorý Tiguan opticky ešte viac rozširuje. V nových svetlách sa môžu ukrývať aj projektorové LED žiarovky.

VW Tiguan (2015)


Komplexnou zmenou prešiel interiér vozidla. Spodná časť volantu podľahla zbytočnému trendu splošťovania (neviem, či je to spisovný výraz, ale snáď chápete). Prístrojový panel môže byť kompletne digitálny, no v základe sa pripravte na klasické budíky. Tak, či onak, interiér pôsobí teraz modernejšie a trvácnejšie. Okrúhle výduchy predchodcu boli až príliš extravagantné. Stredový panel je odteraz mierne natočený k vodičovi.

VW Tiguan (2015)


Na zadných sedadlách VW pridal až 3 cm priestoru pre nohy cestujúcich. Batožinový priestor narástol až o 145 litrov, ale časť z tohto objemu pripisujeme čarovaniu s rezervným kolesom, ktoré istotne nahradila lepiaca sada. Kiež by sme sa mýlili. Objem 615 litrov však znie veľmi dobre. Novinkou je možnosť sklopenia operadla spolujazdca vpredu pre pohodlný prevoz dlhých predmetov.

Veľkou novinkou je head-up displej. Sme zvedaví, ako bude fungovať v praxi a aký príplatok si zaň Volkswagen vypýta. HUD je totiž mimoriadne návykový.

VW Tiguan (2015)


Už v základnej výbave Trendline sa objaví sledovanie vozidla pred vami vrátanie núdzového brzdenia pri pomalej jazde. V štandarde nájdete aj rozpoznávanie chodcov či sledovanie jazdného pruhu s varovaním pri jeho opustení.

Tiguan v najvyššej výbave Highline neobsahuje len špeciálne LED svetlá, ale aj aktívny tempomat s možnosťou autonónmej jazdy v hustej premávke aj kolóne. Samozrejme, volantom budete musieť otáčať vy. Zaujímavou novinkou je trojzónová klimatizácia. Cestujúci vzadu si tak budú môcť sami prispôsobiť teplotu a prúdenie vzduchu na zadné sedadlá. Volkswagen sa pýši aj jedinečným spôsobom sledovania kvality ovzdušia prúdiaceho vzduchu cez aktívny filter klimatizácie.

V novom Tiguane sa nevyhnete dotykovej obrazovke. V základe ponúka multimediálny systém s 5'' uhlopriečkou, no čiernobielym zobrazením, vo vyšších výbavách Comfortline a Highline sa dočkáte aj farieb. Osempalcový systém je za príplatok.

Poďme na motory. Benzínové jednotky TSI ponúknu výkon 92 kW (125 k) až 162 kW (220 k), naftové turbodiesle 85 kW (115 k) až 176 kW (240 k). So základnými motorizáciami sa musíte uspokojiť len s pohonom predných kolies, pre ostatných šesť motorov je k dispozícii aj technológia 4MOTION. Naftové biturbo s výkonom až 220 koní je pod kapotou Tiguanu prevratnou novinkou. Doteraz ste si mohli tento model dopriať s "iba" 184 plnokrvníkmi pod kapotou.

VW Tiguan (2015)


Pohon 4x4 prináša svetlú výšku až 20 cm. Za príplatok môžete svojho pomocníka doplniť o off-roadový packet s upravenou prednou maskou. Tým zvýšite nájazdový uhol z 18 na 26 stupňov. Pohon 4MOTION neslúži len na pobyt v teréne, ale pomáha aj pri ťahaní ťažkých prívesov. Tie môžu mať v prípade novinky hmotnosť až 2500 kg. Na to však už budete potrebovať "céčkový" vodičák.

Pohon všetkých kolies využíva spojku Haldex piatej generácie, ktorá pri bežnej jazde prenáša krútiaci moment len na predné kolesá. Veľkou výhodou je zásah elektronickej uzávierky diferenciálu EDS a stabilizačný systém ESC. Práve EDS by mal vždy logicky pribrzdiť v teréne preklzované koleso.
Tiguan bude k dispozícii aj ako plug-in hybrid so solárnymi panelmi na streche. Ten dokáže len na elektrický pohon prejsť 50 km, a to vďaka 13 kWh akumulátorom. Solárne panely dokážu za jeden rok v Nemecku doplniť energiu využiteľnú na prejazd 500 km, v slnečnom Španielsku to môže byť až 1000 km. Reálne využitie je však otázne (+1,5 km denne vám asi veľmi nepomôže).
Galéria

Nový VW Tiguan (2015) - modernejší, väčší a ľahšíNový VW Tiguan (2015) - modernejší, väčší a ľahšíNový VW Tiguan (2015) - modernejší, väčší a ľahšíNový VW Tiguan (2015) - modernejší, väčší a ľahšíNový VW Tiguan (2015) - modernejší, väčší a ľahšíNový VW Tiguan (2015) - modernejší, väčší a ľahšíNový VW Tiguan (2015) - modernejší, väčší a ľahšíNový VW Tiguan (2015) - modernejší, väčší a ľahšíNový VW Tiguan (2015) - modernejší, väčší a ľahšíNový VW Tiguan (2015) - modernejší, väčší a ľahšíNový VW Tiguan (2015) - modernejší, väčší a ľahšíNový VW Tiguan (2015) - modernejší, väčší a ľahšíNový VW Tiguan (2015) - modernejší, väčší a ľahšíNový VW Tiguan (2015) - modernejší, väčší a ľahšíNový VW Tiguan (2015) - modernejší, väčší a ľahší
Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom