ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Nový Nissan Pathfinder (2012)

ikona
· · Diskusia
Nissan konečne v plnej paráde predstavil štvrtú generáciu SUV Pathfinder. Bude ľahšia, pohodlnejšia, úspornejšia a už to nebude off-road.
Novinke by sa iste dostalo viac publicity, nevyť postupného odhaľovania rozkúskovanému ako narodeninová torta. Dizajn nového veľkého Nissanu tak prekvapí asi ako teplé rožky ráno v pekárni. Japonci si však našťastie nechali v talóne veľkú galériu obrázkov, technické špecifikácie a niekoľko videí.

Nissan Pathfinder


Nový Pathfiner je postavený na spoločnej platforme s Infiniti JX. Ako už bolo avizované vopred, opúšťa klasický oceľový rebrinový rám a opäť sa vracia k samonosnej karosérii. Opäť preto, lebo samonosnú konštrukciu mala už druhá generácia. Prvá a tretia niesli karosériu postavenú na ráme. Toto riešenie prinieslo predovšetkým zníženie hmotnosti, ktoré kráča ruka v ruke s nižšou spotrebou.

Nissan Pathfinder


Pathfinder medzigeneračne zhodil 227 kg. Štvorkolka má hmotnosť 1 946 kg, k dispozícii však bude aj verzia s pohonom prednej nápravy. V tejto konfigurácii váži Pathfinder 1 882 kg. Od kategórie veľkých SUV sa automaticky očakáva aj schopnosť ťahať ťažké prívesy. Prípojný vozík za Pathfinderom môže dosahovať hmotnosť až 2 300 kg.

Nissan Pathfinder


Pre severoamerický trh, kde sa nový Pathfinder začne predávať už túto jeseň, je zatiaľ pripravená jediná motorizácia – atmosférický šesťvalec s objemom 3,5 l. Ide o spoločný konštrukčný prvok s Infiniti, ktorý dosahuje najvyšší výkon 194 kW (264 k) a krútiaci moment 325 Nm. Výkon prenáša bezstupňová prevodovka CVT, a to na kolesá prednej nápravy alebo obe nápravy prostredníctvom systému ALL-MODE 4x4-i. V jeho réžii môže vodič prepínať medzi distribúciou 2WD, Auto a 4WD (s uzamknutým pomerom medzi nápravami 50 : 50). Nissan uvádza priemernú spotrebu 10,7 l/100 km pre verziu FWD, resp. 11,2 l/ 100 km pre AWD.

Nissan Pathfinder


Nový Pathfinder si zachová 7-miestnu konfiguráciu. Kabína má oproti dosluhujúcemu modelu ponúknuť viac priestoru a pohodlia. Stredný rad sedadiel možno posúvať v pozdĺžnom smere, čím sa dá regulovať priestor pre nohy v druhom či treťom rade. Všetky operadlá ponúkajú funkciu sklápania nielen dopredu (čím sa vytvorí rovný batožinový priestor), ale aj dozadu, ako v lietadle.

Nissan Pathfinder


-- VIDEO --

-- VIDEO --

-- GALÉRIA --Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom