ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Nový Lexus LS (facelift 2012)

ikona
· · Diskusia
Lexus sa konečne pochválil novou vlajkovou loďou aj na domovskej stránke. Novinka však môže sklamať, pretože namiesto novej generácie sa LS-ko podrobilo len dôkladnému faceliftu.
Luxusný sedan pritom nie je v „polčase rozpadu“. Z výrobných liniek schádza už od roku 2006 a v životopise má zapísaný aj jeden facelift z roku 2009. Ponuku značky teda len tak neopustí ešte niekoľko krátkych rokov.

Lexus LS


Na revanš prinesie charakteristickú šesťuholníkovú masku v tvare presýpacích hodín a takisto nabrúsenú verziu F Sport. V programe vlajkovej lode znamená eFko prvotinu. Agresívnejší zovňajšok zahŕňa znížený vzduchový podvozok, špeciálne 19-palcové disky, brzdy Brembo a v prípade verzie so zadným pohonom aj samosvorný diferenciál Torsen.

Lexus LS


Celkovo bude LS-ko k dispozícii v štyroch prevedeniach: ako základné LS 460, LS 460 L s predĺženým rázvorom, hybridné LS 600h L a športovo ladené LS 460 F Sport.

Základný osemvalec v LS 460 dosahuje výkon 390 koní, ktorý prúdi na zadné kolesá alebo voliteľne na obe nápravy. LS 600h L profituje z kombinácie osemvalca, elektromotora a stáleho pohonu 4x4. Súhrnný výkon dosahuje špičku 445 koní, vďaka čomu dosiahne sedan stovku za 6,1 s pri priemernej spotrebe 8,6 l/100 km.

Lexus LS


Aj keď to tak na prvý pohľad nevyzerá, najväčšou rekonštrukciou prešiel interiér, kde nezostal kameň na kameni. Nová je prístrojová doska s veľkou 12,3-palcovou LCD obrazovkou, ďalej stredový panel, volant, budíky aj predné sedadlá. Tie sú štandardne odvetrávané aj vyhrievané, rovnako ako volant v LS 600h L. Lexus je známy aj dobrým ozvučením kabíny. Štandardom je Lexus Premium Audio Systém s 10 reproduktormi, opciou Mark Levinson s 19 reproduktormi a architektúrou 7.1.

Lexus LS


Lexus zapracoval aj na odhlučnení kabíny, naladení adaptívneho zavesenia kolies, bŕzd a riadenia. Z bezpečnostných prvkov spomeňme štandardne montovaný predkolízny systém, automatické prepínanie diaľkových svetiel alebo systém udržania v jazdnom pruhu.

-- GALÉRIA --Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom