ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Nissan Pathfinder (2013) na nových fotkách

ikona
· · Diskusia
Nissan dnes na svojom facebookovom profile ukázal novú generáciu svojho SUV Pathfinder.
Tí s dobrým prehľadom môžu oponovať, že podobu štvrtej generácie predsa poznáme už od začiatku tohto roka. Áno aj nie. Japonci vtedy ukázali Pathfinder z niekoľkých pohľadov, pričom nevynechali ani interiér. Oficiálne však išlo len o štúdiu, sériový model sa predstavuje až dnes.

Nissan Pathfinder


Fakt, že sa obe verzie podobajú ako vajce vajcu, vadiť nemusí. Nissan bez škrupúľ priznáva, že vzhľad novinky je do veľkej miery ovplyvnený požiadavkami zákazníkov. Tí už zdá sa nepotrebujú pravoverný off-road, ale veľké SUV.

V živote 27-ročného Pathfinderu sa klasický rebrinový rám objavuje v každej druhej generácii. Prvá a tretia, teda súčasná generácia ho majú, druhá a štvrtá stavili na ľahšiu samonosnú konštrukciu. Automobilka si od staronového riešenia sľubuje viac priestoru nad hlavami pasažierov a možnosť práce s aerodynamikou.

Nissan Pathfinder


O pohodlie cestujúcich sa bude starať trojzónová klimatizácia, vyhrievané predné a zadné sedadlá, dotykový displej s navigáciou a systémom Around View Monitor. V Spojených štátoch sa novinka začne predávať ešte túto jeseň. O príchode na Slovensko vás budeme informovať.
Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom