ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Nový Nissan Note (2012)

ikona
· · Diskusia
Nissan dnes odhalil zbrusu nový kompakt Note. V ponuke nahradí dosluhujúci model, ktorý sa v Európe predáva od roku 2006.
Aj napriek nie práve podmanivým tvarom sa pre aktuálny Note zatiaľ rozhodlo 940-tisíc zákazníkov z celého sveta. Dizajn novinky vychádza zo ženevského konceptu Invitation a podľa Nissanu pôjde o užívateľsky najpríjemnejší automobil v segmente.

Nissan Note


Aj napriek oficiálnej tlačovej správe sme sa o novinke príliš veľa nedozvedeli. Nissan vyzdvihol aspoň kamerový systém AVM (Around View Monitor), ktorý umožňuje sledovať dianie okolo auta z vtáčej perspektívy. Žiadny iný model v tejto triede podobnú vymoženosť neponúka.

Nissan Note


Nissan Note


Ponuka motorov pre domáci japonský trh sa bude zo začiatku výroby spoliehať na nové trojvalce, ktoré poznáme z Micry. Atmosférická verzia s objemom 1,2 l produkuje 59 kW (79 k), kompresorom prepĺňaný motor 72 kW (97 k).

Nissan Note


Nový Nissan Note určený pre Európu sa bude vyrábať v britskej pobočke v Sunderlande. V Japonsku sa začne predávať túto jeseň, Európa si počká do jari 2013.

-- VIDEO --Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom