ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Mitsuoka Viewt 2012 – japonský Jaguar

ikona
· · Diskusia
Nevieme, čo koluje v krvnom obehu niektorých Japoncov, ale musí to byť veľmi kvalitný materiál. Postaviť totiž kópiu klasického Jaguaru Mk II zo 60-tych rokov na podvozku nového Nissanu Micra chce minimálne dobrý odhad miestneho trhu.
Mitsuoka


Japonská automobilka asi vedela do čoho ide. To, načo sa pozeráme je totiž už tretia generácia retro vozu. Tá prvá začala z výrobných liniek schádzať v prvej polovici 90-tych rokov. Veľkosťou samozrejme zodpovedá malej Micre, ktorej náznaky nájdeme predovšetkým v línii bočných okien a v interiéri. Zvyšok vozidla je snaha o retro non plus ultra. Keďže aj predloha bola sedan, nechýba prilepený zadok a kolekcia chromovaných doplnkov. Cele to pôsobí trochu neohrabane a púťovo, ale proti gustu...

Mitsuoka


Kokpit už nezaprie ovládacie prvky svojho donora. Volant, vrchnú časť palubnej dosky, združený ovládač klimatizácie alebo radiacu páku sme už videli aj v Micre. Novinkou je veľký drevený panel na palubovke a kožené sedačky ako vystrihnuté zo starých Jaguarov.

Mitsuoka


Pohonná jednotka už taká šokujúca nie je – ide o 1,2-litrový trojvalec z Micry naladený na 59 kW. S kolesami je prepojený prostredníctvom bezstupňovej skrine CVT. K dispozícii je pohon predných alebo všetkých štyroch (!) kolies.

Mitsuoka
Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom